TRENDLER

Otizmli Oğlu Restoranda Öfke Krizi Geçiren Bir Anneye Beklenmedik Bir Destek Gelirse...

Görüntülenme 46921

0
Otizmli Oğlu Restoranda Öfke Krizi Geçiren Bir Anneye Beklenmedik Bir Destek Gelirse...

Lauren Nordberg çok kolay bir gün geçirmeyeceğini biliyordu. Oğlunun dişçiyle randevusu vardı. Oğlu Elliot 6 yaşından beri otizmliydi ve Lauren onu bu randevuya hazırlamak için uzun saatler harcamıştı.

Ödül olarak, dişçiden eve dönerken yol üzerindeki en sevdiği yerde krep yeme sözü vermişti. Ancak ne yazık ki haftasonuydu ve restoran her zamankinden çok daha kalabalıktı. Bu yüzden anne ve oğul en sevdikleri masada oturamadılar.

“Dişçi randevusundan sonra krep yemeye gitmekten daha iyi bir fikir bulmalıydım, ama krepler için o kadar heyecanlanmıştı ki ben de söz verdim ve artık bunun geri dönüşü yoktu” diye anlatıyor Lauren.

Yemek siparişlerini verir vermez Elliot, çığlıklar ve bağırışlarla dolu büyük bir öfke krizi yaşamaya başladı. Etrafta yemek yiyenlerin bakışları birer birer üzerlerine dönüyordu. Bu yüzden Lauren, yemekler gelene kadar oğlu Elliot’ı sakinleştirmek için onu bir dakikalığına dışarı çıkarmaya karar verdi. “Bizim hakkımızda konuştuklarını görüyordum” diye anlatıyor Lauren. “‘Annesine daha çok saygı göstermeli’ gibi yorumlar ve iğneleyici sözler duymaya başladım. Ona vurmam gerektiğini söyleyen insanlar bile oldu.”

Yemeklerinin başına döndükten kısa bir zaman sonra Elliot yine kendini kötü hissetmeye başladı. Lauren işler daha da kötüye gitmeden bir an önce hesabı istemeye karar verdi. Ancak restoranın yöneticisi hesabı getirmek yerine bir başkasının hesabı zaten ödediğini ve bu hiç tanımadıkları kişinin kendilerine bir de not bıraktığını söyledi:

55e09a5208454298_569fed591a00002d00ab0fa8.xxxlarge
Gününüz güzel geçsin! Harika bir iş çıkarıyorsunuz! Çok yaşayın. Bilen bir anneden.

Bu nazik hareket karşısında hem Lauren hem de restoranın yöneticisi ağlamaya başladı ve Lauren bu dünyada iyilik olduğunu bildiği için kendini çok minnettar hissetti. “Otizmle hayat zaten yeterince zor. Birazcık anlayış öyle çok şey ifade ediyor ki” diye anlatıyor Lauren duygularını.

 

Kaynak: https://www.popsugar.com/moms/Stranger-Note-Mom-Whose-Son-Has-Autism-39902166

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!