TRENDLER

Otizmli Oğlunun Kendine Özgü Alışkanlıklarını Güçlü Fotoğraf Karelerine Taşıyan Bir Baba

Görüntülenme 6356

0
Otizmli Oğlunun Kendine Özgü Alışkanlıklarını Güçlü Fotoğraf Karelerine Taşıyan Bir Baba

Sevgi dolu bir baba ve profesyonel bir fotoğrafçı olan Thimothy Archibald, otizmli oğlunun yaşadıklarıyla baş etmenin bir yolu olarak, onun kendine özgü alışkanlıklarını fotoğraf karelerine yansıtmaya başladı. Ancak bu sadece basit bir belgeleme olması gerekirken çok daha büyük bir şeye dönüştü. Archibald oğlunun benzersiz ve kendine özgü dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmekle kalmadı, aynı zamanda bu baba-oğul fotoğraf projesi onları birbirine daha da fazla yakınlaştırdı. Thimothy Archibald, profesyonel bir fotoğrafçı olarak oğlunun kontrolü eline almasına izin vererek olayları kontrol etmeye çalışmayı bırakmayı öğrenmek zorunda kaldı.

O dönemde 5 yaşında olan oğlu Elijah, mekanik objeleri saplantı haline getirmiş, sürekli tekrarlama ihtiyacı içinde olan ve sosyal olarak içe dönük bir otizmli çocuktu. Babasının çektiği her fotoğraf karesi, Elijah’nın hem kendine özgü alışkanlıklarını hem de dünyayla etkileşimini yansıtıyor. “Oğlumun asla normal olduğunu düşünmesini istemedim. Ne kadar farklı olduğunun farkında olmasını ve bunun kıymetli bir şey olduğunu görmesini istedim” diyor Archibald.

Tüm fotoğraf serisini ‘Echolilia’ isimli bir kitaba dönüştüren fotoğrafçının kitabına kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla fotoğraf için: timothyarchibald.com | echolilia.com

Autistic Son Photography

 

Kaynak: http://www.boredpanda.com/autistic-son-father-photography-elijah-echolilia-timothy-archibald/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!