Şehir Parkında Doğal Boyalardan Çevre Dostu Dev Resim

0
328

Buenos Aires, Dünya Geri Dönüşüm Günü’nü kutlamak için Fransız sokak sanatçısı Saype‘den sıra dışı ve unutulmaz bir çalışma yapmasını istedi. Doğal ve biyobozunur boya ile yapılmış büyük ölçekli resimleriyle tanınan Saype, bu zor görevi üstlenerek konuya dair mesaj veren çok güzel bir çalışma ortaya koydu. Buenos Aires’teki Plaza General San Martin parkında yer alan etkileyici çalışmada, küçük bir kız çocuğu mutlulukla çevre dostu resimler çiziyor.

5100 metrekareden daha büyük bir alana yayılan resmin tamamı havadan görülebiliyor. Saype’nin üstün teknik becerisi ve küçük çocuğu hayata geçirmede perspektifi mükemmel bir şekilde kullanması hemen göze çarpıyor. Bunun yanı sıra kalın, beyaz çizgilerle yaptığı çocuksu karalamalar, bugünün gençliği ve gezegenin kaderi hakkında önemli mesajlar veriyor.

“Küçük kız burada geleceği simgeliyor. Nitekim, yarının dünyasını yaşayacak olan çocuklarımız,” diyor Saype. “Kitap, eğitimi sembolize ediyor ve eğitimin, çevre sorunları ve geri dönüşüm konusundaki öneminin altını çiziyor. Her iki tarafta da tebeşir çizimleri görebilirsiniz. Bir tarafta çöp bidonundaki plastik atıklar, diğer tarafta, ancak iyi bakarsak sahip olabileceğimiz, bir çocuğun çizimlerindeki kadar huzurlu ve saf bir dünya.”

Sokak sanatçısı Saype, Dünya Geri Dönüşüm Günü kutlamaları kapsamında 5100 metrekarelik bir alana yüzde yüz doğal boyadan dev bir resim yaptı.

Kaynak:
https://mymodernmet.com/saype-ecological-street-art/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here