TRENDLER

TED Konuşmaları -Ragina Hartley: Neden işe alınacak en doğru kişi, en iyi özgeçmişe sahip olmayan kişi olabilir?

Görüntülenme 694

0
TED Konuşmaları -Ragina Hartley: Neden işe alınacak en doğru kişi, en iyi özgeçmişe sahip olmayan kişi olabilir?

Mükemmel özgeçmişe sahip bir adaya ile zorluklarla savaşmış bir kişinin arasında seçim yapmak hakkında, İnsan Kaynakları yöneticisi Regina Hartley her zaman “Kavgacı”lara bir şans veriyor. Zorluklarla büyümüş bir kişi olarak, Hartley sıkıntılı koşullarda gelişim gösteren kişilerin sürekli değişen iş ortamına daha iyi adapte olabildiklerini düşünüyor. “Hafife alınan adayı seçin, gizli silahları tutku ve amaç olan kişiyi” diyor. “Kavgacıyı işe alın”.

Bir özgeçmiş, bir hikaye anlatır. Yıllar içinde, insanlarla ilgili öğrendiğim bir şey var ki, derme çatma, karışık tecrübelere sahip kişiler gördüğümde özgeçmişi bir kenara atmadan önce durup, iyice bir düşünmek gerekiyor. Çok fazla iş değiştirmiş bir kişi istikrarsız, dikkat eksiği olan, tahmin edilemez biri gibi görünebilir. Ya da zorluklara karşı tutkuyla mücadele etmiş biri de olabilir.

O daha doğmadan babasına şizofreni tanısı konan, beş çocuğun dördüncüsü olarak bekar bir anne tarafından New York’un kötü mahallelerinden birinde büyütülen Hartley, “Ben de bir kavgacıyım” diyor. Hartley’in ilgiyle takip edilen TED konuşmasını aşağıdaki videodan Türkçe altyazı seçeneğini işaretleyerek izleyebilirsiniz.

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!