TRENDLER

Tersyüz Edilmiş Sınıflar

Görüntülenme 5892

0
Tersyüz Edilmiş Sınıflar

Tersyüz edilmiş  sınıflar, teknolojinin yarattığı imkanlar sayesinde klasik ders alma ve sonrasında ödev ve alıştırmalarla öğrenmeyi pekiştirme anlayışını tersine çeviren farklı bir eğitim modelidir.

Bu anlayışa göre öğrenci öğreneceği ya da öğrenmek istediği konuyu ders öncesinde sanal teknolojiler ve videolar aracılığıyla öğreniyor. Sınıfta yüz yüze iletişime geçtiği öğretmen ise sadece öğrencinin önceden çalışıp öğrenmiş olduğu konuyu daha iyi öğrenmesi için rehberlik ediyor. Bu sistemde öğretmen, eğitim programını öğrencilerin konulara yatkınlığı ve ilgi düzeylerine göre birebir uyarlama şansını elde ediyor. Öğrenciler de kendi öğrenim süreçlerini kendileri organize edebiliyor.

Henüz Türkiye için çok yeni bir kavram ama yakında eğitim dünyasında sık sık sözü ediliyor olması kuvvetle muhtemel.Tersyüz edilmiş sınıflar hakkında Khan Akademi tarafından hazırlanmış olan infografiği sizinle paylaşıyoruz.

khan academy
Ters yüz edilmiş ya da dönüştürülmüş sınıflar, teknolojinin yarattığı imkanlar sayesinde klasik ders alma ve sonrasında ödev ve alıştırmalarla öğrenmeyi pekiştirme anlayışını tersine çeviren farklı bir eğitim modelidir.

 

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!