TRENDLER

Üç Oğlunun Yuvadan Uçup Gitmesini Etkileyici Bir Şekilde Anlatan Bir Baba

Görüntülenme 2138

0
Üç Oğlunun Yuvadan Uçup Gitmesini Etkileyici Bir Şekilde Anlatan Bir Baba

Ebeveynlikle ilgili en zor ama en gurur verici şeylerden biri çocuğunu başka şehirde üniversiteye göndermek olabilir. Zordur çünkü artık tamamen büyüdüklerini, sorumluluk sahibi birer yetişkin olduklarını ve artık size ihtiyaç duymadıklarını (en azından teorik olarak) kabul etmenin zamanı gelmiştir. Gurur vericidir çünkü artık dış dünyaya tek başına adım atmaya ve başarılı olmaya hazır harika bir çocuk yetiştirerek müthiş bir iş başarmışsınızdır.

Bu, çocuklarının yuvadan uçup gitmesini görmenin acı tatlı yanlarını etkileyici bir şekilde paylaşan gurur dolu bir babanın hikayesi. Çocuklar kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenirken, bir babanın çocuklarıyla arasındaki kıymetli ve derin bağın zorunlu bir şekilde çözülmesini anlatan bir hikaye.

Bud ve üç oğlu, bir aile geleneği olarak haftada bir gün akşam yemeğinden sonra mahallelerindeki bir dondurmacıya gider. Baba ve oğullar arasındaki sağlam bağın vazgeçilmez bir ritüelidir bu. Birlikte yapmayı en çok sevdikleri şeylerden biridir.

Çocuklar büyüdükçe ve sırayla başka bir şehirde okumaya gittikçe, son fotoğrafta Bud’ı her zaman gittikleri yerde masada tek başına otururken görüyoruz. Bud, oğullarının başarılı ve sorumluluk sahibi birer yetişkin olduklarını görmekten gurur duyarken, bir şeylerin asla eskisi gibi olmayacağının ve bu değerli anların artık çok daha seyrek yaşanacağının verdiği üzüntü hissini de yaşıyor.

Zaman ne kadar da hızlı geçiyor…

Sanırım bu hikaye bize, çocuklarımızı yetiştirirken yaşadığımız her anın değerini bilmemiz gerektiğini söylüyor. Bu günler bazen çok uzun gelse de, iniş çıkışlarla dolu olsa da nihayet yuvadan uçtuklarında çocuklarımızı özleyeceğimiz kesin.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/father-sons-tradition-photos/

Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!