Vincent Van Gogh’un Sıra Dışı Yaşamını Renkli Bir Çizgi Romana Dönüştüren Sanatçı

0
2728

İranlı karikatürist Alireza Karimi Moghaddam, Vincent van Gogh‘a olan hayranlığını göstermek için post empresyonist ressamın başrolde olduğu bir çizgi roman dizisi hazırladı. Moghaddam’ın renkli çizimleri, resim sanatında çığır açan sanatçının çalkantılı yaşam öyküsünü ve kısa kariyeri boyunca ürettiği sanat eserlerini anlatıyor.

Moghaddam’ın çizgi roman serisinde, ayçiçeklerinin arasında pedal çeviren ya da buğday tarlalarında uzanan Van Gogh’dan, okyanusta kürek çeken ya da gece gökyüzünü seyreden Van Gogh’a kadar sanatçının en ünlü resimlerindeki doğayı keşfe çıkma maceralarını görüyoruz.

Moghaddam renkli ve eğlenceli çizimlerine rağmen Van Gogh’un karanlık taraflarını da anlatmaktan kaçınmıyor. Pek çok resim, sorunlar yaşayan ünlü sanatçının akıl ve ruh sağlığıyla yaşadığı savaşı da anlatıyor. Kısacası bu çizgi roman serisinde Van Gogh’un her yüzünü görmek mümkün.

Van Gogh’un başrolda olduğu seriden bazı resimleri aşağıda bulabilirsiniz. Serinin tamamı için karikatürist Alireza Karimi Moghaddam’ın Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

İranlı karikatürist Alireza Karimi Moghaddam, Vincent van Gogh’a olan hayranlığını göstermek için post empresyonist ressamın başrolde olduğu bir çizgi roman dizisi hazırladı.

Moghaddam, Van Gogh’u genellikle en ünlü resimlerinden bazılarına ilham veren doğayı keşfederken gösteriyor.

Ancak sorunlar yaşayan ünlü ressamın akıl ve ruh sağlığıyla yaşadığı savaşı gösteren pek çok çizim de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here