TRENDLER

Yağmur Yağdığında Tabloya Dönüşen Sokaklar

Görüntülenme 678

0
Yağmur Yağdığında Tabloya Dönüşen Sokaklar

Tasarım ve sanat, hayatın her alanını güzelleştiren ve küçük dokunuşlarla dünyamızın nasıl renkleneceğini de gösteren yönüle günlük yaşamı daha keyifli hale getiriyor. İşte size bir örnek…

Güney Kore’den bir grup tasarımcı bir türlü durmayan yağmur nedeniyle yaşanan kasvetli günlerle savaşmanın hoş bir yolunu bulmuş. Pantone ile birlikte çalışan tasarımcılar, Seul’un sokaklarını ve caddelerini dev tablolara çevirmiş –sadece yağmur yağdığında ortaya çıkan rengarenk tablolara. “Muson Projesi” adını taşıyan proje her yıl geleneksel olarak yaşanan ve 3 hafta kadar süren muson yağmurlarına da gönderme yapıyor. Sanatçılar, projede ıslanıncaya kadar görünmez olan özel hidrokromatik boyalar kullanmış. Sanatçılar, projeleri hakkında “Nehir akışlarının Güney Kore kültüründeki öneminden ilham alan projemizde resimler, Kore’nin topografik özelliklerini, yağmur birikintilerinin oluştuğu caddeleri renklerle ve hayatla doldurmak ve bir akış yaratmak için kullanıyor” diye konuşuyor.

Aşağıda örnekleri bulunan çalışma, aynı zamanda bu yıl Güney Korelilere muson yağmurlarını sabırsızlıkla beklemek için bir neden de veriyor.

street-murals-appear-rain-south-korea-coverimage12

street-murals-appear-rain-south-korea-12

street-murals-appear-rain-south-korea-13

http-static.boredpanda.comblogwp-contentuploads201511street-murals-appear-rain-south-korea-18

Kaynak: http://www.boredpanda.com/street-murals-appear-rain-project-monsoon-south-korea/

Etiketler
Yorum Yazın
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!