REKLAMI KAPAT
TRENDLER

Tüm Yazılar

D. Pelin Sakın

1988 yılında İstanbul'da doğdu. Lisede matematik dersini ve matematik öğretmenini çok sevdiği için üniversitede de matematik okumaya karar verdi. Mimar Sinan Üniversitesi yıllarında Matematik ve Felsefe Kulübünün kuruluşu ve yürütülmesinde görev aldı. Nesin Vakfı Matematik Köyü yaz ve kış okullarına katılıp, dünyanın dört bir yanından gelen matematikçilerden cebir ve geometri alanında dersler aldı.

Cemal Süreya'nın "Aritmetik İyi Kuşlar Pekiyi" kitabını okuduktan sonra çocuklarla çalışmaya karar veren Pelin, matematik öğretmenliğine Tarih Kolejinde başladı. Mind Lab Metodu eğitimlerine katıldı, metodolojiye ait oyunların kendi okulundaki planlamaları ve takibini yaptı. Oynadıkları oyunlardan ilham alarak çocuklarla birlikte matematiksel bir kutu oyunu hazırladı.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında matematik öğretmeni olarak görev aldığı dönemde, ENKA Okullarında düzenlenen GEMS eğitimlerine katıldı ve kendi okulunda yürütülen GEMS derslerinin zenginleştirilmesine katkı sağladı.

Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları Tiyatro Kulübünde oyunculuk eğitimi alan ve tiyatronun gücüne inanan Pelin, halen Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu üyesi. Fide Okulları'nda Matematik Öğretmeni olarak görev yapıyor.

[email protected]

Yükleme
En Yeni İçeriklerden Hemen Haberdar Ol
Egitimpedia.com'aGiriş Yapın

Egitimpedia Hesabı ile Giriş Yap

Egitimpedia Hesabı Oluşturmak için Tıklayın!